Barvy, laky
Výrobčík Opava

Volejte 603 539 177

Fasádní barvy


     Přemyšlíte o změně vzhledu Vaší fasády?

     Sortiment námi nabízených fasádních barev obsahuje kompletní typovou škálu materiálů, jako jsou fasádní barvy akrylátové, silikonové, silikátové, vápenné i speciální elastické. Nabízíme fasádní barvy CAPAROL, fasádní barvy PAULÍN, fasádní barvy TIKKURILA a fasádní barvy HET. Fasádní nátěr a fasádní barva slouží zejména k ochraně fasády proti absorpci vlhkosti, tj. před srážkami. Fasádní nátěr a fasádní barva vytváří také estetický vzhled domu.
     

     Kvalitní fasádní nátěr umožní neomezený průchod vodních par, které prostupují z vnitřku podkladní konstrukce. Další mechanické vlastnosti, jako jsou omyvatelnost, odolnost proti oděru a vymývání, přídržnost k povrchu, prostupnost vodních par a nízká schopnost absorbovat vlhkost, zaručují dlouhou životnost aplikovaného nátěru. Fasádní barva by měla co nejméně absorbovat vlhkost, aby zabraňovala nasákání stěn během prudkého deště. Savé povrchy fasády se rychle znečistí, stávají se prostředím pro život mikroorganizmů (např. řasy), jsou vystavené poškození agresivními látkami (tzv. kyselý déšť) a zvýšenému množství zamrzlé vody.

Fasádní barvy - životnost

      Životnost fasádní barvy se počítá v řádu až desítek let. Z tohoto hlediska vedou silikony a silikáty, následovány akrylátovými a poté vápennými fasádními barvami. Vodoodpudivost a odolnost fasády se časem snižuje, a proto je nutné fasádní nátěr po 10 až 20 letech obnovit. Povrch fasády je za tuto dobu již do určité míry vymytý, znečištěný a vybledlý, takže mu novým barevným fasádním nátěrem navrátíme také odpovídající estetický vzhled. Pozdě provedené obnovy fasádních nátěrů mohou snížit životnost omítky. Oprava takovýchto poškození je pak zpravidla o hodně nákladnější něž včasné provedení renovačního fasádního nátěru.

© 1991 - 2019 Manap.cz - malířské a natěračské práce Vyrobčík - Opava, Ostrava, Krnov, Bruntál
Všechna práva vyhrazena. // Tvorba webových stránek Opava / Náš Facebook